Blog

Dolina Baryczy – zaplanuj zwiedzanie i komfortowy nocleg

Szukając najlepszych terenów do obserwacji ptaków, spacerów po pięknych lasach, spływów kajakowych i możliwości obcowania z naturą, warto odwiedzić Dolinę Baryczy. To raj dla miłośników przyrody, gdzie znajdą coś dla siebie zarówno fani aktywnego spędzania wolnego czasu, jak i osoby szukające miejsca do odpoczynku. Zwieńczeniem wizyty w tym miejscu będzie znalezienie idealnego noclegu, który jeszcze bardziej pozwoli docenić uroki tego miejsca.

Miejsce styku Dolnego Śląska i Wielkopolski to miejsce znane wszystkim miłośnikom przyrody. Liczne szlaki turystyczne zachęcają do aktywnego spędzenia czasu. Atrakcyjne ścieżki przyrodnicze, szlaki piesze, rowerowe czy kajakowe sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zachwycanie się dziełem natury, odpoczynek na świeżym powietrzu, aktywność fizyczna w cudownych okolicznościach przyrody to sposób na idealne wakacje.

Dolina Baryczy- co warto zobaczyć?

Barycz to rzeka, wokół której kręci się życie w dolinie. Doceniono piękno tego miejsca, tworząc tutaj Park Krajobrazowy Doliny Baryczy, który obejmuje ponad 87 000 ha i na jego terenie znajdziemy stawy rybne, lasy i podmokłe łąki. Wyodrębniono tutaj również obszar specjalnej ochrony ptaków i siedlisk, które mają na celu uchronić najważniejsze gatunki ptaków i roślin przed wyginięciem. Stawy Milickie to kolejny ważny obszar, na którego terenie znajduje się ponad 300 stawów, tworząc jedyny taki w Europie ogromny obszar wodno-błotny pozostający pod ochroną. Cenimy tutaj lasy bukowe, lasy bagienne, łąki, szczycimy się znaleziskami prehistorycznymi, które pozwalają nam przyciągnąć turystów spragnionych wiedzy i opowiedzieć im o tym cudownym miejscu. Dla aktywnych poza spacerami, szlakami rowerowymi pośród lasów znajdą się również spływy kajakowe, które są świetnym sposobem na spędzenie czasu z rodziną. To atrakcja dla dorosłych i dla dzieci, która gwarantuje niezapomniane widoki roślinności, zwierzyny i ptaków.

Odpoczynek po atrakcjach turystycznych

Dolina Baryczy to miejsce, które przyciąga miłośników sportów, rybołówstwa, oraz fanów historii naszego pięknego kraju. Dzika natura pozwoli odpocząć po problemach związanych z życiem codziennym. Jednak, aby w pełni cieszyć się odpoczynkiem, powinniśmy znaleźć idealną bazę wypadową naszych wycieczek. Na szczęście na terenie znajdują się miejsca, w których odpoczniemy po długich godzinach na szlaku. Hotele oferują wygodne pokoje z wyposażeniem, które zadowoli najbardziej wymagających gości. Restauracja serwująca pyszne i urozmaicone jedzenie pozwoli zapomnieć nam o konieczności robienia zakupów i gotowaniu dla całej rodziny. Dodatkowe atrakcje, jak sauna zagwarantują nam regenerację po długich pieszych wycieczkach czy przejażdżkach rowerowych. Jest to również idealna propozycja dla firm, które mogą tutaj zorganizować spotkanie integracyjne dla swoich pracowników. Atrakcje na łonie natury, plus możliwość skorzystania z pakietów biznesowych oferowanych przez hotel pozwoli na efektywne spędzenie czasu.

Wróć